Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Наступність у роботі гімназії

Дата: 1 березня 2023 о 10:43, Оновлено 1 березня 2023 о 10:45
Автор: Гула Н. Я.

НАСТУПНІСТЬ МІЖ ДОШКІЛЬНОЮ ТА ПОЧАТКОВОЮ ОСВІТОЮ

Наступність між дошкільною та початковою освітою – це забезпечення неперервності здобуття людиною освіти. Наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

Під час навчання у дітей формуються базові компетентності – вміння, знання та навички, які необхідні для подальшого навчання та життя загалом. Володіння українською та іншими мовами, математичні навички, знання в галузі природничих наук, техніки або культури – цьому дитина навчається в молодшій школі завдяки тим компетентностям, що сформувались у неї в дитячому садку.

У дошкільному віці діти починають розвивати, зокрема допитливість, ініціативність, відповідальність, креативність, навички комунікації. Початкова освіта базується на цих навичках і поглиблює їх.

Перехід між дитячим садком і школою має бути поступовим, оскільки діти мають пройти період адаптації. Адаптація дитини буде значно легшою, якщо у перші роки навчання в школі будуть продовжувати та підіймати на інший рівень ту діяльність, яка була в дитячому садку. Наступність в освіті означає збереження основних видів діяльності дітей дошкільного віку в початковій школі, зокрема:
  • спілкування;
  • ігри;
  • рухова активність;
  • пізнавальна діяльність;
  • засвоєння господарсько-побутових навичок;
  • ліплення, малювання, аплікація, конструювання, слухання музики, спів, хореографія, театральна діяльність.

Педагоги дошкільної освіти мають бути ознайомлені з програмою початкової школи та вводити у свої заняття навчальні елементи, які підготують дітей до 1-го класу. Вчителі початкових класів також мають знати дошкільну навчальну програму, щоб використовувати її складові в адаптаційний період.

НАСТУПНІСТЬ У РОБОТІ ГІМНАЗІЇ :  ДОШКІЛЬНИЙ ПІДРОЗДІЛ – ПОЧАТКОВА ШКОЛА»

Завдання:

• Впроваджувати в практику концепцію безперервного навчання, забезпечуючи ранній розвиток дитини в умовах гімназії.
  • Організувати здійснення наступності в комплексі «дошкільна група - початкова школа» на всіх рівнях: змісту, технологій і методик навчання, організації навчально-виховного процесу.
  • Формувати психологічну готовність дітей до навчання в початковій НВК, базуючи її на активній мотивації, використовуючи емоційно-вольові нахили;
  • Удосконалювати систему моніторингу комплексного розвитку кожної дитини, створення маршрутів індивідуального супроводження, системи відстеження результативності й досягнень учнів, включаючи моніторинг особистісних характеристик;
  • Організувати загально пізнавальну, суспільно корисну, художню, спортивно-оздоровчу, досугову діяльність вихованців дошкільної різновікової групи і учнів початкової ланки;
  • Активізувати взаємодію початкової й дошкільної групи з батьками через залучення їх до проведення виховних заходів у початковій школі й дитячому садку.

Матеріали- порадники  для батьків «Готуємо дитину до школи»

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.